Stručno-razvojna služba

Klikni na sliku za kalendar!

Raspored sati 2020./2021.

« Travanj 2021 »

Ovaj mjesec: 2028

Radijska emisija „Svijet za 5“! – stigle pohvalnice za prošlogodišnji uspjeh na LiDraNu
Autor: Administrator , 1. 3. 2021.

Foto-galerija

U sklopu projekta medijske kulture "Vijesti iz boljeg svijeta" za Hrvatski jezik, nakon obrade uvoda u medije i upoznavanja vrsta medija učenici prošlogodišnjih petih razreda dobili su problemski zadatak razmisliti kako bi zvučale vijesti da živimo u boljem svijetu. Tijekom studenog i prosinca, učenici su svoje vijesti iz boljeg svijeta prezentirali kao novine, plakate, zvučne zapise ili video zapise te se nakon prezentacije radova pojavila ideja o stvaranju skupine novinara boljeg svijeta i snimanju radijske emisije.

Okupljanjem skupine započeli su razgovori o medijskim naslovima koji privlače pozornost slušatelja, rasprave o problemima s kojima se susrećemo u današnjem svijetu i o njihovim mogućim rješenjima te je stvoren koncept emisije. Konačan rezultat naša je emisija "Svijet za 5!" koja je na županijskoj razini natjecanja LiDraNo predložena za državnu razinu natjecanja koje se održalo online. Za postignuti uspjeh nagradili smo se odlaskom na studentski radio Unidu Sveučilišta u Dubrovniku gdje smo imali priliku iskušati se u studiju i montaži te već iskusnim radijskim majstorima prezentirati našu emisiju. Naše vijesti iz boljeg svijeta zvuče nevjerojatno i utopistički, no sve su utemeljene na konkretnim događajima. Takve vijesti nisu jako daleko od stvarnosti te svojom emisijom želimo poručiti da je zajedničkim radom moguće postići "nemoguće" i da male stvari koje ljudi čine zajedno mogu promijeniti cijeli svijet.

Skupina učenika prošlogodišnjih 5. razreda OŠ Ivana Gundulića:

Amelie Anđelić
Ivan Bokun