Stručno-razvojna služba

Klikni na sliku za kalendar!

Raspored sati 2020./2021.

« Travanj 2021 »

Ovaj mjesec: 2028

Mjesec hrvatskoga jezika
Autor: Administrator , 30. 3. 2021.

Kao i svake godine, i ove nas je mjesec ožujak podsjetio na potrebu i obavezu njegovanja riječi koju naučismo od majke, iskazivanja ljubavi i poštovanja drevnom i lijepom jeziku Hrvata. Ima li prikladnijeg načina za to od predanoga učenja vlastitoga jezika i upoznavanja naših starih majstora pisane riječi?

S obzirom na okolnosti, ovogodišnje obilježavanje ove vrijedne manifestacije odvijalo se u virtualnim učionicama. Iako svatko u svome domu, bili smo povezani. Učenici Dodatne nastave 7. a razreda, Vinko, Nina, Lina i Dora, pripremili su za svoje mlađe školske kolege zanimljivo predavanje o Marku Maruliću popraćeno Kahoot kvizom. Tako su učenici petoga i šestoga razreda na susretima održanima putem Zooma doznali tko je bio Marko Marulić, što je Judita te kako se upravo ove godine obilježava 500 godina od prvog njezina tiska.

Obilježavanje Dana hrvatskoga jezika proteklo je u veselom ozračju, a pojedini razredi odmjerili su i snage u poznavanju pravopisa igrajući Kahoot kviz s rekordnih više od 60 igrača triju razrednih odjela! Učenici OŠ Ivana Gundulića pokazali su zavidno znanje i poznavanje pravopisa.

Provedene aktivnosti dodatno su uveličali i rezultati učenica naše škole na županijskoj razini Natjecanja iz hrvatskoga jezika, Lucijane Tapalović koja je pod mentorstvom profesorice Anamarije Didović Batinić u konkurenciji 24 učenika/učenice 7. razreda naše županije osvojila izvrsno 2. mjesto te Danijele Đurić (9. mjesto) i Nine Ćuić (11. mjesto) koje su se natjecale pod mentorstvom profesorice Ivanke Cvitanović u konkurenciji 25 učenika/učenica 8. razreda.

Svoje poznavanje hrvatskoga standardnoga jezika možete provjeriti na niže navedenoj poveznici i pogledati djelić Zoom-atmosfere.