Upis u 1. razred OŠ

Upis u 1. razred osnovne škole

Stručno-razvojna služba

Klikni na sliku za kalendar!

Raspored sati 2020./2021.

« Veljača 2021 »

14. Tjedan psihologije
Autor: Administrator , 20. 2. 2021.

Protekli smo tjedan u našoj školi obilježili 14. Tjedan psihologije koji se ove godine u Hrvatskoj održavao od 15. do 21. veljače 2021. pod sloganom „Čuvajmo (mentalno) zdravlje!“. Ideja je ove inicijative različitim događanjima i aktivnostima psihologa približiti i predstaviti zajednici svu širinu uključenosti psihologijske teorije i prakse u život pojedinca i zajednice. Organizator je Hrvatsko psihološko društvo.

U našoj smo školi Tjedan psihologije obilježili radionicama pod nazivom „U vrtlogu emocija“ s učenicima četvrtih razreda. Radionice su vodile psihologinja Renata Tolja i knjižničarka Martina Skvrce. Govorili smo o sreći, tuzi, ljutnji, strahu i drugim emocijama, čitali smo priče, razgovarali o osjećajima, dijelili ideje i savjete kako se s njima nositi i s kim ih dijeliti. Bilo nam je baš zabavno i korisno! Napravili smo i šareni pano u holu škole. Zavirite u fotogaleriju i uđite s nama u vrtlog emocija.

Ove smo godine, u nešto drugačijim okolnostima od onih prethodnih, održali predavanje za roditelje preko Zoom aplikacije. Predavanje pod nazivom „Tajne dječjih emocija“ održale su mr. spec. Silvia Sokal Gojavić, klinička psihologinja iz Obiteljskog savjetovališta Dubrovačke biskupije koja je, možemo reći, već tradicionalno naša draga gošća u ovom, nama važnom, Tjednu i Renata Tolja, psihologinja naše škole. Govorili smo o tome čemu emocije služe, kako se razvijaju i kako reagirati na djetetovo izražavanje emocija.