12. Tjedan psihologije
Autor: Administrator , 27. 2. 2019.

12. Tjedan psihologije u Hrvatskoj se održao od 18. do 24. veljače 2019., a obilježen je različitim događanjima i aktivnostima psihologa u organizaciji Hrvatskog psihološkog društva i suorganizaciji Hrvatske psihološke komore.

U našoj školi obilježili smo Tjedan psihologije raznovrsnim aktivnostima u kojima su sudjelovali učenici, nastavnici i roditelji.

Učenici šestih razreda su sudjelovali u interaktivnim radionicama „3,2,1…mozgaj!“ koje su održale Petra Kvartuč, prof. psihologije, Renata Tolja, mag. psihologije i Mateja Šarlija, soc. pedagoginja.

Dana 18. veljače 2019. u popodnevnim satima roditelji pojedinih drugih razreda su sudjelovali u radionici „Stilovi odgoja“ koju je održala Petra Kvartuč, prof. psihologije. Roditelji su primjerima iz svakodnevnog života i svojim aktivnim sudjelovanjem obogatili radionicu.

Dana 19. veljače 2019. u 17 sati na Vijeću roditelja održano je interaktivno predavanje roditeljima „Biti blizu„, koje je održala mr. sc. Silvia Sokal Gojavić, klinička psihologinja u Obiteljskom savjetovalištu Dubrovačke biskupije zajedno sa stručnim suradnicama škole: Petrom Kvartuč, prof. psihologije, Renatom Toljom, mag. psihologije i Matejom Šarlijom, soc. pedagoginjom.

Dana 21. veljače 2019. u 12:30 sati održano je predavanje nastavnicima pod nazivom „Daroviti učenici“ koje su pripremile stručne suradnice Petra Kvartuč, prof. psihologije, Renata Tolja, mag. psihologije i Mateja Šarlija, soc. pedagoginja.

Učenici su aktivno sudjelovali u osmišljavanja i stvaranju materijala za uređenje panoa u holu za Tjedan psihologije. Zahvaljujemo se i likovnoj grupi koja je doprinijela uređenju panoa.

Zahvaljujemo se svim učenicima, nastavnicima i roditeljima koji su svojim sudjelovanjem pridonijeli obilježavanju Tjedna psihologije. Isto tako se zahvaljujemo Silivii Sokal Gojavić  na dolasku te se radujemo daljnjoj suradnji! Nadamo se da će se obilježavanje Tjedna psihologije nastaviti i ubuduće edukativnim, zabavnim i korisnim predavanjima i radionicama, a u svrhu približavanja i predstavljanja psihologije lokalnoj zajednici i uključenosti psihologije u život pojedinca i zajednice.