Predstavljen 3. broj našeg školskog lista "San"
Autor: Vera Vukić, 14. 4. 2011.

Nedavno je Grafički zavod Hrvatske iz Zagreba tiskao 3. broj našega školskog lista "San". 12. travnja 2011. g. s početkom u 18 sati, u predvorju škole, prezentirali smo naš list.

Kako je izgledao program pogledajte u našoj fotogaleriji, a što su o samom programu napisale naše novinarke pročitajte na web stranici školskog lista!

O nastajanju, stvaranju i kreiranju lista govorile su učenice novinarke, urednice lista:

Leona Hodak, Lorena Medaković, Ana Karla Franić, Klaudia Putica, Petra Goga, Marija Bošnjak, Karmen Butigan, Brigita Medaković, Matea Pavlović, Ines Vlahušić, Katarina Radoje, Antonia Vlašić, Iva Ćorak i Leona Lulić.

Svoje literarne radove: "Moj žućo", "Coronelli", "U Rusiju, obično zimi" čitali su Ivan Krkić, Tea Karla Coronelli i Lidija Tomašković. Rad Ive Ćorak "Na Mihajlu" pročitala je Brigita Medaković.

U glazbenom, instrumentalnom dijelu programa, svirajući violine, skladbu "Kontradanca" izvele su: Marta Đurović, Ana Kačić – Barišić , Miriam Ničetić i Magdalena Kačić – Barišić, učenice 6. i 8. razreda. Vokalni duo: Mihaela Sušić i Matea Pavlović, učenice 8. razreda nastupile su skladbom "Santa Lucia".

Pred kraj programa Školski zbor pjevao je "Još više sunca".

Sve glazbene nastupe na klavijaturama pratila je profesorica Maris Dražeta.

Svoja razmišljanja i osvrt na list, s nama je podijelio dubrovački književnik, gospodin Mato Jerinić.

Naši gosti bili su:

-         roditelji naših učenika

-         članovi Školskog odbora

-         predsjednik Udruge maloljetnih branitelja, gospodin Riki Milun

-         gospodin Mato Kortizija, kojega je za list intervjuirala njegova unuka Ana Karla Franić, učenica 6. razreda, novinarka urednica lista

-         umirovljena učiteljica, gospođa Ivka Šoljak s kojom je o njezinim pelješkim učiteljskim danima ćakulala Klaudia Putica, učenica 6. razreda

Svečanost predstavljanja lista upotpunjena je prigodnom videoprojekcijom i slajdovima. Za taj dio pobrinuo se Đivo Bjelančić, učenik 8. razreda.

Voditeljica programa bila je Marta Šalja, učenica 6. razreda.

Zahvaljujemo svima koji su sudjelovali u nastajanju i objavljivanju lista "San" broj 3.

Hvala i našim gostima,  svima onima koji su odvojili svoje vrijeme, došli i podijelili s nama naše zadovoljstvo oko izlaska lista.

Čitajući i pregledavajući list uvjerit ćete se u bogatstvo i raznolikost tema – novinarskih, literarnih i likovnih radova učenika, u njihove sposobnosti i nadarenost.

Stoga vas pozivamo – upoznajte se s novim brojem lista "San"!